Strateegiliste võimekuste arendamine ja riskide maandamine

Ülikooli strateegilise võimekuse, sõnumite ja nähtavuse suurendamine läbi pikaajalise strateegia alustalade, konkurentsieeliste ja positsioonide tuvastamise, sõnastamise ning nende saavutamiseks ja tugevdamiseks mõjusate tegevuste käivitamine.

Ülikooli arengukava vajab pikaajalist strateegilist dimensiooni, mille kriteeriumid tuleb kokku leppida nõukogus – TalTech strateegilise positsiooni tugevdamine ühiskonnas, rahastamise osakaaludes, kestliku konkurentsivõime kindlustamine läbi akadeemilise järelkasvu, tugeva maine ning strateegilise eestvedamise, mida hoiavad üleval riigi julgeolekut toetavad tuumikvaldkonnad, mis on investeering tulevikku läbi ühiskonda kõnetavate sõnumite ja kõneisikute, mis aitavad riigil/ühiskonnal valmistuda tuleviku muutusteks ning olla valmis tuleviku kriiside ja probleemide lahendamiseks.

1. Kõneisikute programm
1.1. Piloot ja planeerimine2023
1.2. Meistriklass - maksimaalselt 10-liikmelistes gruppides käivitaminealates 2024
2. Poliitikate kujundamise majasisese protsessi kokkuleppimine, ministeeriumidega koostöö - STEERING2024