Jätkusuutliku ja kliimaneutraalse ülkooli kontseptsiooni rakendamine

31/12/2024
Projekt on teostamisel

TalTech on suunanäitaja jätkusuutliku kliimanutika ülikoolina nii tööandjana kui õppe-, teadus- ja ettevõtlustegevuses.

Ülikooli kestliku arengu eesmärkide defineerimine ning tulemuste saavutamine kõigis põhitegevuse valdkondades: TA, õppe-, ühiskonna teenimine ning toetavate valdkondadena füüsiline keskkond, nutikad lahendused ja organisatsiooni kultuur; teadlikkuse ja võimekuse kasv jätkusuutliku arengu ning kliimaga kohanemise õpetamiseks.

1. TalTech rohestrateegia ja selle mõõdikute kinnitamine nõukogus. Juuni 2023 (tehtud)
2. Rohestrateegia mõõdikute metoodikate kokkuleppimine ja baastaseme arvutamine (rektoraadi juhtrühm).2024 lõpp, (töös)
3. Rohestrateegia arengusuundade käivitamine läbi strateegiliste arengusuundade programmi (RAK-89)2024/25 (töös)
4. Kliimaneutraalse ülikooli teekaardi juhtrühm (stsenaariumid ja ülikooli teekaardi valik - (RAK-71)2024lõpp - töös