- Tea Trahov Kantsler, Personaliosakonna juhataja Kontaktid
- Raul Hanson IT osakonna juhataja Kontaktid
Ülikooli keskkonnad, nii füüsilised kui ka virtuaalsed, on mugavad ning jätkusuutlikud. Nad toovad häid tegijaid meile tööle ja õppima, lihtsustavad lävimist ülikoolipere endiste liikmete, tulevaste üliõpilaste ning ettevõtjatega.
Rakendada ülikoolis infoturbe standard (E-ITS aka Eesti Infoturbestandard või ISO/IEC 27001). Infoturbe standardi rakendamine aitab tagada ülikooli ülesannete täitmiseks kasutatavate äriprotsesside ja infosüsteemide kõikehõlmava kaitse ning aitab saavutada infoturbe ühtlase taseme nendes kõikides osades. Infoturbe parem korraldus oraganisatsioonis (sh infoturbe integreerimine kõikidesse protsessidesse) tagab selle, et saaksime keskkenduda oma põhitegevusele ning valmisoleku reageerimaks rünnetele ja muudele infoturbe ohtudele. Lisks aitab standardi rakendamine tagada, et ülikooli tegevus on kooskõlas erinevate regulatsioonide ja lepingutega.
Avaliku-õigusliku üikoolina on ülikoolis kohustus vastav standard rakendada tulenevalt Küberturvalisuse seadusest ning vastavatest Vabariigi Valitsuse määrustest.
- Loob süsteemaatilise lähenemise erinevate infovarade kaitsele.
- Aitab tagada parema valmisoleku erinevatele rünnetele.
- Aitab hinnata erinevaid riske, mis on seotud infoturbega.
- Võimaldab IT osakonnal oma tegevust muuta veelgi süsteemsemaks.
- Ülikoolis suureneb teadlikkus erinevatest küberturvalisusega seotud ohtudest.
Alustamine Eesti Infoturbestandardi juurutamisega | 2022 (suvi) |
Läbitud edukalt infotube audit | 2025 |
SMART keskkonna eest vastutab Rektoraadi strateegiabüroo:
Tallinna Tehnikaülikool