- Erik Puura Ettevõtlusprorektor Kontaktid
- Kirke Maar Tehisintellekti- ja robootikakeskuse juht Kontaktid
Tallinna Tehnikaülikoolis tehakse kõrgetasemelist teadust, millest võrsuvad rakendused ja õpe ning teadusmahukas innovatsioon. Meie teadustulemusi avaldatakse kõrgetasemelistes teadusväljaannetes ning ülikoolis kaitstud doktoritööd põhinevad valdavalt sellistel teadustöödel.
Tallinna Tehnikaülikool on Eesti majanduse oluline mootor.
Meie lõpetajad suudavad lahendada keerulisi päriselu probleeme, omades teaduspõhist mõtteviisi, praktilisi insenerioskusi, head enesejuhtimis- ja koostööoskust ning ettevõtlikku vaimu. Nad on valmis kandma vastutust Eesti majanduse arengu eest, olles nõutud ka rahvusvahelisel tööturul.
Suurendame oma rahvusvahelist mainet läbi koostöö tippülikoolidega ning maailma teadusmahukate ettevõtetega. Selleks paneme koos EuroTeQ/EuroTech ülikoolidega aluse Euroopa kõige mõjuvõimsamale inseneri- ja majandushariduskeskusele.
Selleks arendame Tehnikaülikooli õpet koostöös sidusrühmadega nii, et meie lõpetajad omandavad tänapäevase kõrgetasemelise loodusteadustele ja sotsiaalteadustele tugineva erialase hariduse, võtavad omaks ülikooli väärtused ning et meie parimate teadlaste ideed ning teadmised jõuavad vilistlaste kaudu majandusse ja ühiskonda.
Pöörame suuremat tähelepanu intellektuaalomandi loomisele. Kaitseme ülikooli nimel intellektuaalset omandit siis, kui see aitab meil teadussaavutusi parema ühiskonna loomiseks rakendada.
Projekti- ja probleemõpe läbib kõiki meie õppekavasid ning edukad ettevõtjad, juhid ja tippspetsialistid panustavad üliõpilaste haridusse.
Tehnikaülikool on nähtav Eestis ja rahvusvaheliselt. Innustame akadeemilist ülikooliperet avalikkusega suhtlema, suudame oma teadussaavutusi ka laiale üldsusele selgitada ning äratada huvi teaduse ja insenerihariduse vastu.
Eesmärk on tõsta teaduspõhise koostöö toel tööstusettevõtete (peamiselt VKE-de (Väike- ja keskmise suurusega ettevõtete)) digiküpsust ning valmisolekut investeerida uute tehisintellekti ja robootika tehnoloogiate kasutuselevõttu.
Eesti tööstuse kõrgem konkurentsivõime, parem tootlikkus, protsesside kvaliteet ja efektiivsus ülikoolidega teaduspõhise koostöö kaudu.
EDIH mõjuindikaator: Eesti tööstuse digiküpsuse tase (Digital Maturity Assessment index EK JRC metoodika alusel) on aastaks 2025.a tõusnud 25%.
1) EDIH-AIRE käivitamine ja ettevalmistusetapp 2021-2022: 13 kuud alates 1.6.2021-30.6.2022 | 2021-2022 |
2) EK EDIH taotlus on esitatud 22.2.2022, et alustada EK toel 7-aastast projekti alates 1.7.2022. | alates 2022 |
3) Detailne eelarve ja tegevuskava on EK-le esitatud 3 aastaks kuni 30.6.2025. Positiivse vahehindamise järgselt aastal 2025 pikendatakse rahastust veel 4 aastat kuni 2029. | 2025 |
SMART keskkonna eest vastutab Rektoraadi strateegiabüroo:
Tallinna Tehnikaülikool