Harg- ja muude iduettevõtete tekke toetamiseks tugisüsteemi loomine (lõpetatud)

Projekt on lõppenud

Projekt lõpetatud.

Teadus- ja arengustegevuse, innovatsiooni ning ettevõtluse (TAIE) arengukava järgi ei kasutata ühiskonnaprobleemide ja väljakutsete lahendamisel piisavalt teadustulemusi ja teadlaste kui ekspertide oskusteavet. Meie eesmärk on aidata Tallinna Tehnikaülikoolis sündivatel avastustel ja teadmusel jõuda ühiskonda ning ettevõtlusesse. Konkreetsem eesmärk on luua süstemaatilistest tegevustest koosnev tugisüsteem (arenguprogrammid: TalTech DeepEST ja STARTER, mentorlus, võrgustik, rahastusvõimalused) toetamaks teadlasi ning tudengeid harg- ja iduettevõtete loomisel ning IO kommertsialiseerimisel. Seeläbi suudame tulevikus efektiivselt lahendada erinevaid kriise ning rohe- ja digipöördega seonduvaid väljakutseid.

• Tänu loodavale tugisüsteemile ja arenguprogrammidele võrsub ülikoolist rohkem uusi süvatehnoloogilisi ettevõteid ning nad jõuavad kiiremini turu- ja investorvalmiduseni.
  • Tänu sellele leiab ülikoolis loodud teadmus majanduses ja ühiskonnas rakendust ning suureneb ülikooli panus ühiskonna teenimisse.
  • See omakorda suurendab Eesti majanduskasvu ja konkurentsivõimet ning parandab üldist elukvaliteeti.
1. TalTech DeepEST 6-kuuline hargettevõtete arenguprogramm on loodud ja edukalt käivitatud.2022
2. Mentor- ja investorvõrgustik on loodud2022
3. Harg- ja iduettevõtete poliitika on kirjeldatud2023