- Tiit LukkTeadusprorektor
- Mihkel LäänelaidTeadusosakonna juhataja
Tallinna Tehnikaülikoolis tehakse kõrgetasemelist teadust, millest võrsuvad rakendused ja õpe ning teadusmahukas innovatsioon. Meie teadustulemusi avaldatakse kõrgetasemelistes teadusväljaannetes ning ülikoolis kaitstud doktoritööd põhinevad valdavalt sellistel teadustöödel.
Peamisteks eesmärkideks on teaduse kvaliteedi kasv (juhendamise kvaliteet, motiveeritus, parimate praktikate jagamine), oluliste uurimisteemade jätkusuutlikkuse kasv ja lootustandvate noorteadlastele arenemist toetava võrgustiku loomine.
Peamiseks kasuks on erinevate parimate praktikate jagamise programmi tegevustes osalevate teadlaste eneseareng ja -täiendus. Samuti mentorluspädevuste kasv, mentorsuhete sisseseadmine ja sellest tulenev ülikoolis läbviidava teadustöö sidususe kasv. Lisaks saavad teadlased (uurimisrühmad) võimenduse läbi koostöö, konsolideeritud ressursside ja tugevama valdkondlikku esindatuse fookusteemades ning ettevõtted saavad tugevama sektoriaalse partneri TA koostöö tegemiseks.
- Tippteadlased omandavad uued mentorpädevused ja tekib programmi läbinud tippteadlaste võrgustik.
- Noorteadlased saavad mõtestatud ja struktureeritud juhendamist ning mentori, mis maandab (teadus)probleemidega üksijäämist ja ummikusse jooksmist.
1. Projekti tegevuste kavandamine ja eesmärkide kokku leppimine projektitiimi poolt. | Detsember 2021, (tehtud) |
2. Esmase koolituskava loomine ning võimalike koolituspartnerite leidmine programmi kolmeks koolituseks. | Veebruar - märts 2022 |
3. Koolituste läbiviimine. | 2022- 2025 |
SMART keskkonna eest vastutab Rektoraadi strateegiabüroo:
Tallinna Tehnikaülikool